Popularne uzdrowiska: Hajduszoboszlo, Eger, Heviz

Węgry to nie tylko kraj słynący z pięknej stolicy, aromatycznej kuchni pachnącej papryką oraz smacznego tokaju. To także państwo, w którym nie brak rozlicznych uzdrowisk, kurortów wypoczynkowych czy ośrodków SPA. Prawdziwą wizytówką Węgier są gorące termy, z których spragnieni ciepła turyści korzystać mogą prawie przez cały rok.

Bez wątpienia najlepszym z najlepszych węgierskich ośrodków uzdrowiskowych jest Hajduszoboszlo. Co roku chętnie przyjeżdżają tutaj nie tylko fani sportów wodnych i kąpieli słonecznych, ale także chorzy na reumatyzm, którzy dzięki zażywanym tutaj leczniczym kąpielom skutecznie pozbywają się uciążliwych dolegliwości. Wody w basenach ośrodku Hajduszoboszlo mają zbawienne działanie także na inne schorzenia; potrafią ukoić skołatane nerwy, zniwelować bóle mięśni i pleców a nawet uśmierzyć bóle ginekologiczne. Z kąpielisk korzystać można od 1 maja do końca września.

Eger to miasto, które ma turyście wiele do zaoferowania. Nie brak tutaj barokowych oraz średniowiecznych budowli, które cieszą oko wyszukanym stylem architektonicznym i precyzyjnym kunsztem. To także wymarzone miejsce dla amatorów pieszych wędrówek, gdyż zlokalizowane jest pomiędzy pasmami gór Bukowych i Matra. Ponadto właśnie w Eger produkuje się słynne na całą Europę wino Egri Bikaver. Kolejnym atutem wspomnianej wyżej węgierskiej miejscowości są wody termalne. Wodny park to nie tylko gorące źródła, ale także otoczenie pięknie utrzymanej roślinności i oryginalny orientalny design. Część basenów umożliwia nam zażywanie kąpieli przez cały rok. Wody w Eger działają leczniczo na takie dolegliwości, jak; nadciśnienie, reumatyzm czy choroby ginekologiczne.

Heviz oddalony jest 10 kilometrów od Balatonu. Główną atrakcją miasta jest jezioro z ciepłymi wodami termalnymi. W wakacyjne dni możemy zażywać tutaj kąpieli w wodach o temperaturze do 34 stopni Celsjusza. Warto wybrać się też tutaj w zimie, podczas grudniowych świąt czy nocy sylwestrowej turyści także korzystają z kąpielisk, woda w otwartych basenach osiąga wtedy około 27 stopni Celsjusza. Kąpiele mają nie tylko właściwości rozgrzewające, ale również niwelują choroby układu ruchu, problemy z tarczycą, dolegliwości układu pokarmowego i woreczka żółciowego.