Ośrodki spa, gorące źródła, baseny i kąpieliska termalne

Na Węgrzech jest nie tylko co zwiedzać, ale także i gdzie wypoczywać. Prócz słynnego na cały kraj Balatonu nie sposób pominąć także innych tutejszych atrakcji; licznych i świetnie wyposażonych ośrodków odnowy biologicznej, gorących źródeł oraz basenów i kąpielisk termalnych. Jeśli więc szukasz dobrego miejsca na regenerację sił postaw na Węgry – w tym celu warto przyjechać tutaj nie tylko latem i wiosną, ale także i zimą (z term czy ośrodków spa korzystać można przecież przez cały rok).

Nowe hotele Spa rosną na Węgrzech jak grzyby po deszczu. Jednym z ciekawszych miejsc  jest uzdrowisko Zalakaros. Miejscowość ulokowana jest w południowo-zachodniej części kraju. Wedle sloganu promującego Zalakaros jest miejscem, które „leczy wodą”. Tutejsze liczne kąpieliska zyskały sławę dzięki termom posiadającym zbawienne dla zdrowia i urody właściwości. Trzeba też zaznaczyć, że węgierskie baseny termalne w Zalakaros są drugimi co do wielkości termami na świecie. Kąpiele w wodach leczniczych działają kojąco na obolałe stawy, pozwalają redukować problemy reumatyczne, znacznie ułatwiają rehabilitację powypadkową i niwelują kontuzje.

Dzięki kąpielom w termach nie tylko możemy ułatwić naszemu organizmowi zwalczenie choroby, ale także przeciwdziałać różnorakim dolegliwościom, wzmacniać odporność oraz poprawiać sobie samopoczucie. Zażywanie kąpieli w gorących źródłach jest szczególnie przyjemnym doznaniem w zimie, kiedy temperatury nas nie rozpieszczają. Kiedy z nieba puszy śnieg my mamy możliwość cieszyć się ciepłem leczniczych wód.

Inną węgierską miejscowością turystyczną słynącą z term jest Hajduszoboszlo. Temperatura wody w tutejszych basenach sięga 75 stopni Celsjusza a imponującej wielkości park wodny mieści się aż na 30 hektarach powierzchni, dzięki temu jest to największe kąpielisko w całej Europie. Na kompleks wodny składają się nie tylko gorące źródła, ale także specjalne baseny dla dzieci, rozbudowany aqua park, centrum wellness, sauny i liczne jacuzzi. Jednym słowem jest w czym wybierać. Dodatkowo ośrodek zapewnia możliwość skorzystania z konsultacji lekarskich a dzięki kąpielom w termach odwiedzający Hajduszoboszlo mogą leczyć między innymi schorzenia takie, jak; artretyzm, zapalenia stawów, bóle mięśni, kontuzje, nerwobóle. Goście kompleksu wodnego mają do dyspozycji luksusowy hotel z noclegami w przystępnych cenach oraz camping.